Najlepszą zaletą jaką jest kupno takiego ciągnika jest  ułatwienie sobie pracy w ogrodzie. Tam, gdzie praca ludzka wiąże się ze zbyt dużym wysiłkiem, wkraczają do gry ciągniki. Maszyny te kojarzą się z dużym sprzętem do uprawy ziemi. Nie dotyczy to modeli jednoosiowych. Są mniejsze i sprawdzą się w różnych pracach.

Ciągniki jednoosiowe Weima-  Charakteryzują je kompaktowe wymiary, niska waga, zwrotność, ergonomiczność, łatwość w obsłudze. Przeznaczone są do pracy w rolnictwie, ogrodnictwie, szkółkarstwie, gospodarce komunalnej, na terenach przydomowych. W połączeniu z różnym osprzętem z powodzeniem zastępują wiele maszyn: od glebozgryzarek, sadzarek do ziemniaków, kosiarek, do zamiatarek, odśnieżarek, przyczepek. Sprawdzają się doskonale na dużych obszarach, jak i niewielkich przestrzeniach wymagających ciasnego manewrowania. Posiadają silniki benzynowe lub Diesla. Są niezawodne, bezawaryjne, wytrzymałe. Objęte zostały 24-miesięczną gwarancją

Ciągniki o niedużych rozmiarach

Ciągniki jednoosiowe mają kompaktowe wymiary. Nie trzeba być właścicielem rozległych terenów, by opłacało się je mieć. Z niedużych rozmiarów wynikają i inne zalety ciągników jednoosiowych. Są zwrotne i wjadą w trudno dostępne miejsca, aby ułatwić pracę i ograniczyć ludzki wysiłek. Można znaleźć i większe pojazdy tego typu, ale to, że są i małe, należy do grona największych zalet. Czyni to je bardziej dostępnymi i przydatnymi. Oto najważniejsze zalety:

  • kompaktowe wymiary
  • wszechstronność
  • wydajność
  • praktyczność

Różne zastosowania ciągnika 

Do pojazdu tego można doczepiać różne urządzenia. Może współdziałać z kosiarką, zamiatarką, urządzeniem do odśnieżania itp. Ciągnik jednoosiowy jest wszechstronną maszyną. Pomaga w różnych pracach porządkowych, związanych z ogrodnictwem czy uprawą ziemi. Uprzątnięcie piasku z kostki brukowej to z nim nie problem. Duża moc silnika zapewnia dobrą wydajność. To wszystko sprawia, że jest to maszyna praktyczna. Służy na różne sposoby, a jej przechowywanie nie jest kłopotliwe.

Mały praktyczny traktorek przyda się różnym osobom. Zalety ciągników jednoosiowych docenią właściciele ogrodów i sporych posesji. Maszyny takie trafiają też do właścicieli szkółek roślin i terenów leśnych. Służą pomocą firmom dbającym o czystość na zewnątrz.